Facebook Hesap Silme

Facebook gerek şirket olarak gerekse de sosyal medya dünyasında gözde firmalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünya genelinde bilinen ve kurucusu Mark Zucherberg tarafından uzunca bir süredir profesyonel anlam ve bağlamda yönetilmektedir. Son zamanlarda bazı Facebook sosyal medya uygulamalarını sitelerini aktif olarak kullanan bireylerin hesap bilgilerinin çalınması ile gündeme geldi…

Bu durum Facebook şirketini ve kurucusunu ciddi düzeyde sarstı diyebiliriz. Söz konusu bu durum kısa süre içerisinde, gerek kurucu Mark Zuckerberg tarafından gerekse de faceebok şirketi yönetim ve yetkilileri tarafından oluşturulan söz konusu müdahaleler ile kısa bir sürede atlatıldı… Fakat kullanıcıların böyle bir durum ile karşı karşıya kalması genel anlamda Facebook hesap silme kullanıcılarını tedirgin etti… Ve aralarında bazı çok ünlü isimlerinde olduğu birçok birey Facebook hesaplarını silmek üzere çalışma başlattı.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silebilmek aşağıdaki linki kullanabilirsiniz;

https://www.facebook.com/help/delete_account

Yukarıdaki link üzerinden söz konusu hesabınızı silme aşamalarını başlatabilirsiniz. Bu aşamaların ardından hesabınız HesapSilme.org şirket kuralları gereği 14 gün boyunca dondurulur… 15. gün ise bir Facebook hesabınız artık yok diyebiliriz.

Blog içinde yayınlandı