Bilgisayar Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Şey!

Bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken 3 önemli şey hakkında size bilgi vereceğiz. Bilgisayar sahibi olmaktaki amacınız her ne olursa olsun size lazım olacak bu üç öneriyi mutlaka dikkate almalısınız.

Ram Bellek

Bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken 3 önemli şey arasında en önemlisi. Ram bellek bilgisayarınızın işlem kapasitesi demektir. Sağlıklı ve hızlı çalışan bir bilgisayarda en az 4GB Ram olmalıdır.  Günümüzde oyun teknolojisi ve bilgisayar sistemleri artık 1GB hatta 500 MB belleklerle çekip çevrilemez. Windows 10 bile günümüzde en az 1GB Ram bellek üstüne kurulabilmektedir.

Ekran Kartı

Bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken 3 önemli şey açısından ekran kartı apayrı bir yer tutar. Ekran kartı internet sitelerinin, oyunların kısaca görsel olarak size hizmet sunan her verinin işlenmesini sağlar. Ekran kartınız ne kadar güçlüyse bilgisayarınız o kadar az yorulur ve bir o kadar hızlı çalışır. Görüntü kalitesi ve alınan bilgilerin işlenmesi ardından monitöre yansıtılması esnasında meydana gelen tüm olayların altından kolaylıkla kalkacak bir ekran kartınız olmalı. Bunun için günümüz şartlarında en az 2 GB kapasiteli ekran kartlarını seçin

İşlemci

İşlemci bilgisayarın her şeyidir. İşlemci bilgisayarın beynidir hatta IQ’ sudur diyebiliriz. Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı, ne kadar güçlü işlemci o kadar işlem demektir. Yapmak istedikleriniz arttıkça bilgisayarınız “ben oynamıyorum” demeye başlar. Bunun önüne ancak işlemci geçebilir. İşlemci bilgisayarın zekası ve dehasıdır. Kafası çalışan zehir gibi bir bilgisayar için iyi bir işlemci gerekir. Bunun için en iyisini almaktan çekinmeyiniz. Bilgisayar alırken dikkat etmeniz gerek 3 önemli şeyarasında esas teşkil eden şey işlemcidir. Günümüzde çok çekirdekli işlemciler revaçtadır. Unutmayın ki yapacağınız masraf buna değecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir